Saturday, June 6, 2026
spot_img

Utvalt:

AI för småföretagare: mindre stress, mer lönsamhet

Alla pratar om AI. Men få förklarar det på...

Sälj utan rädsla – Michels väg till trygg och effektiv försäljning

Michel Laporte Godorn, grundare av Vimentis, delar vad som...

Rätt leverantör – viktigare än du tror

I samarbete med verksamt.se När ditt företag behöver köpa in...
HemNyheterNytt samarbete

Nytt samarbete

Starta & Driva Företag och NyföretagarCentrum har ingått ett redaktionellt samarbete med tidningarna Starta & Driva Företag och Allt om Eget Företag. Resultatet blir en större och bättre tidning som riktar sig till alla som har planer på att starta eget, eller som redan har ett eget företag.

Precis som tidigare kommer Starta & Driva Företags läsare att få ta del av spännande intervjuer och reportage, och innehållet kompletteras nu med nyheter, tips och information från NyföretagarCentrum, inte minst om deras ambitiösa mentorprogram. Det första gemensamma numret har redan lämnat tryckpressarna och kommer att finnas i de 13 000 Starta Eget-kit som delas ut under den kommande Nyföretagarveckan.

Givetvis kommer Starta & Driva Företag precis som vanligt att skickas ut till såväl nystartade företag som prenumeranter, medan Allt om Eget Företag kommer att finnas på alla NyföretagarCentrum runt om i landet.

- A word from our sponsors -

Most Popular

More from Author

AI för småföretagare: mindre stress, mer lönsamhet

Alla pratar om AI. Men få förklarar det på ett sätt...

Sälj utan rädsla – Michels väg till trygg och effektiv försäljning

Michel Laporte Godorn, grundare av Vimentis, delar vad som präglar honom...

Rätt leverantör – viktigare än du tror

I samarbete med verksamt.se När ditt företag behöver köpa in varor och...

AI kan bli en tillväxtmotor för småföretagare

Carin Sigeskog driver AiCarinDesign och hjälper småföretagare att öka sin synlighet...